Snižte emise uhlíku 

Vyberte si pro své další hřiště textilní sloupky před ocelovými sloupky!

Naše sloupky TexMade™ jsou vyrobeny ze spotřebitelského textilního odpadu a plastových sáčků. Využíváme textilní odpad, který již nemá žádnou hodnotu a nelze jej recyklovat. Tímto způsobem se vyhneme tomu, že projde vysoce znečišťujícím procesem buď spálením nebo uložením na skládku. Tento textilní odpad mícháme s opotřebovanými plastovými taškami, které používá spotřebitel.

Světový textilní odpad vzrostl od roku 1960 do roku 2021 o více než 900 %.

Ale je třeba jim plýtvat?

 

Všichni potřebujeme jídlo v žaludku a oblečení na zádech. Lidé však zvýšili spotřebu oblečení na mnohem více, než kolik potřebujeme.

V letech 2000 až 2014 se výroba oděvů zdvojnásobila a průměrný spotřebitel si koupil o 60% více kusů oděvu ve srovnání s obdobím před 15 lety. V důsledku toho se zvýšil objem textilního odpadu, který vytváří obrovské množství tohoto odpadu.

 

Obrázek: Po ropě - textilní a oděvní průmysl se stal největším znečišťovatelem na světě.

Použitý textil - odpad nebo hodnota?
Použitý textil - odpad nebo hodnota?

Dobré využití odpadu

Recyklované textilní materiály používané v textilní výrobě tvoří pouze 1%. Naštěstí jiná průmyslová odvětví objevila kvality textilního odpadu a používá materiál překvapivým způsobem. Textil se ukázal jako velmi vhodný pro použití ve sloupcích. Textil je zpracován a smíchán s recyklovaným plastem. Výsledkem je odolný sloupek na hřiště s 82% snížením emisí uhlíku na kg.  

 

Obrázek: Sloupek vyrobený z post-spotřebitelského textilu a post-spotřebitelských plastových sáčků.

Ekologičtější hřiště díky textilnímu odpadu

Vytvořili jsme koncept nazvaný TexMade™, který je o přeměně našich tradičních ocelových sloupků na sloupky vyrobené z post-spotřebitelských textilií a post-spotřebitelských plastových sáčků. Používáme nejchudší z textilního odpadu, tedy textilní odpad, který se právě chystá skončit ve spalovně nebo na skládce. To umožňuje přejít od tradičních ocelových sloupků s vysokými emisemi k sloupkům vyrobeným z textilního odpadu od post-spotřebitelů s mnohem nižšími emisemi uhlíku.

 

 

Obrázek: Plně udržitelné hřiště, kde jsou sloupky vyrobeny z post-spotřebitelských igelitových tašek a textilního odpadu.

Použitý textil - odpad nebo hodnota?