Vybavení školních hřišť a venkovní učebny

Children playing on KOMPAN's playground equipment for schools

Fyzická aktivita na školních hřištích - klíč k dobrému zdraví, lepšímu učení a docházce ve školách

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) potřebují děti alespoň 60 minut středně intenzivní až intenzivní fyzické aktivity denně. Ale příliš mnoho dětí není ani nikde poblíž.

Škola je povinná pro všechny děti a je jediným místem, kam všechny děti chodí. To znamená, že škola je naší příležitostí zajistit, aby všechny děti měly přístup k fyzické aktivitě, a proto byly šťastné a zdravé.

Tato škola ve Skotsku vytvořila školní hřiště na podporu fyzické aktivity u školáků. Zjistěte v tomto videu, čeho dosáhli. 

Herní institut KOMPAN vám dává 10 tipů na navrhování aktivních školních hřišť

Podívejte se na video, kde ředitelka Herního instutu KOMPAN, Jeanette Fich Jespersen, sdílí 10 tipů pro výběr vybavení hřišť, které podporuje fyzickou aktivitu u školáků.

 

 

KOMPAN playground equipment for all school ages
KOMPAN outdoor swings for school agers

Proč školáci milují naše školní hřiště KOMPAN

Dobře navržená hřiště jsou jako venkovní učebny, které pomáhají sociálnímu a fyzickému rozvoji dětí. Proto je důležité, aby vybavení dětských hřišť inspirovalo představivost dětí prostřednictvím inovativních a vzrušujících designů.

My toto nabízíme prostřednictvím široké škály produktů, včetně prolézacích rámů, sportovního vybavení a vybavení pro venkovní hru, které zaručuje bezpečnost za skvělou cenu a zároveň je inkluzivní pro všechny školní věkové kategorie a schopnosti.

Školní hřiště KOMPAN je zdravou investicí do učení a zdraví dětí a pomůže vaší škole:

 

 • Zvýšit školní docházku žáků
 • Vytvořit atraktivní školní prostředí
 • Zlepšit výsledky žáků
 • Podpořit akamedické úspěchy žáků
 • Zlepšit pozornost studentů

Základní škola

School-segment-horisontal1.jpg

Spolupracujeme se základními školami na zvýšení docházky, pozornosti a dosaženého vzdělání instalací jedinečného a poutavého vybavení dětských hřišť. Naše řešení pro hřiště na základních školách nabízejí náročné a kreativní učení prostřednictvím hry, aby se podpořily výsledky učebních osnov. 

Střední škola

School-segment-horisontal2.jpg

Ve společnosti KOMPAN jsme dokázali, že správné venkovní příležitosti, navržené správným způsobem, jsou stále efektivním způsobem, jak mohou děti středních škol trávit čas společně a být aktivní a zároveň společenské. Nabízíme jedinečná herní a sportovní řešení specificky zaměřená na tuto věkovou skupinu. 

Vysoké školy & univerzity

School-segment-horisontal3.jpg

Ať už hledáte skvělou oblast pro víceúčelové hry, moderní parcour a vybavení pro street workout nebo kvalitní fitness vybavení pro venkovní trénink, náš sortiment pro vysoké školy a univerzity vám jistě pomůže vytvořit populární a funkční oblast, kde studenti mohou být aktivní a učit se. 

50 let zkušeností s vytvářením vybavení dětských hřišť pro školy

Poté, co jsme pomohli tisícům škol dostat co nejvíce ze svého venkovního prostoru, chápeme, že každá oblast má jedinečné požadavky. Proto školám nabízíme venkovní herní vybavení na míru, které vyhoví vašim potřebám a zároveň respektuje váš rozpočet.

Náš mnohostranný tým herních konzultantů, krajinářských designérů a dalších odborníků společně následují speciálně vyvinutý proces plánování hřiště KOMPAN, který vám umožní plán na míru obsahující to nejlepší z více odborných oblastí.

Naši designeři berou v úvahu, jak vybavení školních hřišť podpoří vaše studenty, učební osnovy, prostor, okolí a aktivity.

Hotovým výsledkem je zcela originální, na míru navržené řešení dětského hřiště, které poskytuje co největší hodnotu škole, venkovnímu prostoru a studentům.


KOMPAN outdoor playground equipment for schools
KOMPAN's outdoor classroom equipment for schools

Venkovní učebny

Venkovní učebny pomáhají vytvářet více prostoru pro výuku a větší společenskou vzdálenost mezi vašimi žáky.

Další informace najdete v našich 13 tipech, jak vytvořit venkovní učebnu

 • 1.Venkovní výukové místo by mělo mít shromaždiště pro studenty, aby poslouchali instruktory (sezení s tabulemi), stejně jako aktivní výukové stanice pro studenty, aby mohli dělat praktické aktivity (stoly), tyto prostory mohou být považovány a navrženy jako "místnosti" v celém venkovním prostoru a měly by být vždy v dohledu učitele / instruktora
 • 2.Venkovní učební prostor by neměl vypadat stejně jako vnitřní učební prostor – namísto čtvercových nebo obdélníkových prostorů, zvažte kruhové a oválné
 • 3.Venkovní výukové místo by mělo být navrženo pro přístup a začlenění osob používajících pomocná zařízení – ujistěte se, že místa k sezení a stoly mají dostatečně široké cesty pro studenty používající invalidní vozíky nebo chodítky
 • 4.Místo venkovního učení by nemělo být daleko od toalet / umývácích stanic a první pomoci
 • 5.Měly by být jasné hranice venkovního výukového místa a určené místo setkání celé skupiny v případě nouze
 • 6.Učitelé a školitelé by měli mít jasný přehled aby neustále dohlíželi na své skupiny
 • 7.Místo venkovního učení by mělo mít přístup k elektřině, wifi a telefonu
 • 8.Venkovní výukové místo by mělo maximalizovat příležitosti pro studenty, aby se zapojili do přírodních prvků a učili se z přírody (rostliny, stromy, voda, zahrady)
 • 9.Tam, kde studenti pracují s tablety a počítači, bude třeba mít ochranu před oslněním
 • 10.Zvažte tepelný komfort studentů a učitelů – to se bude lišit v závislosti na klimatu a roční době, ale může to znamenat potřebu stínu nebo potřebu vytápění / přikrývek
 • 11.Venkovní výukové místo bude potřebovat prostor pro suché skladování
 • 12.Venkovní výukové místo bude potřebovat prostor pro vystavení práce
 • 13.Venkovní výukové místo bude potřebovat prostor nebo přístup k úkrytu před deštěm nebo sněhem

Kontaktujte nás nyní a získejte radu, jak vytvořit venkovní učebnu ve vaší konkrétní oblasti.