Rozhodněte se pro nižší emise uhlíku s KOMPAN

Umožňujeme snižovat emise uhlíku výběrem produktů, které se buď zrodily zelené, nebo byly zelené.

Abychom přispěli k jasnější budoucnosti pro naše děti, všichni musíme nést odpovědnost za snižování emisí uhlíku. Podle OSN musíme do roku 2030 snížit uhlík o 45%, abychom udrželi zvýšení teploty pouze na 1,5 stupně.

V našem odvětví pochází více než 80% emisí uhlíku ze surovin, proto jsme se rozhodli čelit výzvám nejprve hlavou a naším cílem je společně s našimi dodavateli vyvíjet nové udržitelné suroviny.

Výsledkem je, že KOMPAN nyní může dodávat dětská hřiště s kompletním řešením, která jsou Born Green nebo Made Green.

Produkty Born Green jsou vyrobeny z přírodního stavebního materiálu - ze dřeva z udržitelného lesního hospodářství. Proto přicházejí s velmi nízkými emisemi uhlíku. Výrobky Made Green jsou zelené, protože jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů od spotřebitelů, jako je oceánský odpad, použitý textil, odpad z balení potravin, použité plastové sáčky atd. Naše nové výrobky Made Green, GreenLine přicházejí s 50% snížením emisí uhlíku oproti obdobným produktům z roku 2014 (v závislosti na zvoleném produktu).

To znamená, že nyní si můžete zvolit ekologičtější variantu při nákupu hřiště.

Udržitelná hřiště budoucnosti

Společnost KOMPAN vybudovala první z mnoha udržitelných hřišť. Použili jsme oceánský odpad, spotřební recyklovaný plast a textilní odpad. A hřiště je stejně zábavné jako tomu vždy tak v KOMPANU bylo. 


Zelené novinky

Naše materiály

Dodáváme hřiště vyrobená z materiálů, které se buď rodí zelené, nebo jsou námi přetvořeny na zelené.