Překážková dráha

Aktivita pro celou rodinu

Kdysi pro nás byly běh, chůze, poskoky, plazení a lezení přirozenou aktivitou. V minulosti se tímto způsobem prováděla většina věcí, ale v moderním životě po většinu času jen sedíme staticky před obrazovkou. Překážkové dráhy nás vracejí zpět ke kořenům s přirozeným pohybem zajišťujícím lepší zdraví a štěstí.

Nová moderní překážková dráha je navržená tak, aby poskytla zábavu lidem každého věku a všech schopností. Stimuluje a rozvíjí duševní i fyzickou sílu. Díky upravitelným úrovním obtížnosti funguje u mladých i starých, u lidí v kondici i bez kondice. Jedna dráha, jeden cíl, řada cest k jeho dosažení.

Zábavný prvek je motivací, která nutí lidi začínat stále dokola. Mimo ryzí sport je hravý prvek při cvičení vzácný, ale překážkové dráhy tento prvek vytvářejí.

Absolvujte ji společně, se svými dětmi a učte je, že aktivní životní styl je životní styl plný zábavy. Jakmile je seznámíte s dráhou, začnete mít sami co dělat, abyste s nimi udrželi tempo!

 

AUTORITA V OBLASTI PREKÁŽKOVÝCH DRAH

 

Překážkovou dráhu tak jak ji známe dnes, vytvořil Georges Hébert, který byl učitelem tělesné výchovy francouzské armády. V roce 1912 vyvinul Georges svůj vlastní systém tělesné výchovy a nazval ho "la méthode naturelle", tedy "přirozená metoda". Georgesovy principy položily základy pozdějších standardizovaných překážkových drah využívaných při vojenském tréninku. Mimoto, dala ”la méthode naturelle“ vzniknout dalším dnes populárním fitness aktivitám, jako parkour, street workout, calisthenics a CrossFitTM.

Moderní fitness aktivity využívají stejných principů, ale i klasické překážkové dráhy jsou stále oblíbené – a jejich popularita dokonce stále stoupá! Televizní pořady jako Sasuke nebo American Ninja Warrior se těší milionové sledovanosti každý týden. Kromě toho se stále více běžců po celém světě neostýchá zablátit při účasti na extrémních překážkových závodech typu Spartan Race. Tyto akce jsou vhodné pro prakticky všechny výkonnostní typy závodníků, a v poslední době se prosazují i rodinné závody. Dokonce se i uvažuje o zařazení elitní obdoby Obstacle Course Racing (OCR) na seznam olympijských sportů. 

Překážková dráha KOMPAN je inspirována tradičním pojetím této disciplíny žijící z odkazu Georgese Héberta, současně ale přihlíží k současným populárním trendům. KOMPAN dal dohromady tým odborníků v disciplínách fitness a her, kromě toho uzavřel KOMPAN partnerství s oceňovaným organizátorem OCR soutěží, Strong Viking. Tato silná expertní základna umožňuje KOMPANu vyvinout překážkovou dráhu která splňuje obě hlavní (takřka protichůdná) kritéria. Jednoduše, finální řešení musí být současně maximálně vzrušující a přitom natolik bezpečné, aby mohlo být volně instalováno do veřejného prostoru. Výsledný produkt byl využit společností Strong Viking při pořádání jejich závodu Strong Viking Family Edition v Německu, Nizozemí a Dánsku.

 

 

CHARAKTERISTICKÉ RYSY PŘEKÁŽKOVÝCH DRAH KOMPAN

OC-access.jpg

 

Snadný přístup

Jako příklad designového řešení umožňující stejné možnosti přístupu pro cvičence rozličných tělesných dispozic, lze uvést vyšší konstrukce, určené pro procvičování horní poloviny těla. V  KOMPANu doplňujeme tyto struktury přístupovými lávkami, díky kterým dosáhnou na vrchní úrovně překážek i děti, senioři a všichni ostatní cvičenci menšího tělesného vzrůstu.

OC-exercise.jpg

 

Proměnlivá zátěž

Překážky jsou navrženy s více úrovněmi obtížnosti, tak aby vyhovovaly lidem různého stáří a tělesné zdatnosti. Každá překážka umožňuje snadnější i náročnější cviky, tak aby si každý našel přiměřenou výzvu.

OC-design.jpg

 

Odolný ocelový design

Pozinkovaná a práškově lakovaná ocelová konstrukce nevyžaduje žádnou údržbu a podléhá doživotní záruce společnosti KOMPAN. Pevná konstrukce nám umožňuje design nových, dynamických a náročných překážek a přitom zachovat vysokou úroveň bezpečnosti.