Specifika hry odpovídající věku

PŘEDŠKOLNÍ DĚTI 3-6 LET

 

  • Tvorba rolí
  • Senzorické a motorické funkce hlavní motorické a jemné motorické funkce
  • Představivost a přátelství

 

VÝVOJ HRUBÉ MOTORIKY
Předškolní děti musí trénovat hrubou motoriku a senzoriku. Úroveň pokroku v provádění fyzické aktivity se neustále zvyšuje. Proto se doporučují různorodé fyzické aktivity, které stimulují koordinaci celého těla, rovnováhu a propriocepci. Skákání a běhání jsou důležitými způsoby vytváření kostní hmoty.

NEOMEZENÁ PŘEDSTAVIVOST
Předškolní děti se postupně začínají vyjadřovat mluveným slovem. Díky své představivosti si vytváří scénáře podnícené společenskými úkazy, které děti prožily. Dětská tvorba rolí podporuje vývoj jazyka, komunikaci a porozumění okolního světa. Hrací plochy nabízí snadno rozpoznatelná témata, která tento vývoj podporují.

POROZUMĚNÍ OKOLNÍMU SVĚTU
Předškolní děti se postupně ze svého okolí a přímé interakce učí porozumění zákonu příčiny a následku. Vzhledem k tomu, že děti k úplnému pochopení potřebují věci prožít přímo, hřiště by měla poskytovat dostatečné možnosti her s prvkem zákona příčiny a následku, jako je manipulace s různými předměty a materiály, včetně přírodních materiálů.

Můžete si být jistí, že přesně takové možnosti jsou součástí systému KOMPAN!

 


Tři věže s U-sítí & ADA PHY  

Tato hrou nabitá konstrukce se třemi věžemi slouží k rozmanitým fyzickým aktivitám. To vše v prostorném rámu umožňující hru spousty dětí. Pěkná nakloněná síť vede dítě na dolní plošinu domu, ze které může sjet dolů po skluzavce. Nebo může přejít po mostě nahoru na prostřední věž. Do prostřední věže se dá vystoupat také po schodišti ADA, dostatečně prostorném, aby mohl s dítětem jít pomocník. Odtud se může dítě dostat zpátky na zem po spirále, nebo přejít po houpající se šplhací U-síti, na jejímž dně si může třeba odpočinout. Na druhé straně U-sítě zve k pauze a pěknému rozhledu vysoká plošina v domku, odkud vede skluzavka dolů. Pod plošinou se nachází malý hrací svět tvořený dvěma hracími stoly. Pokud je třeba další pauza, poslouží k ní visuté lůžko pod plošinou.

 

Hodnota hry

Fyzické

Emocionální

Poznávací

Kreativní