Škola Nyborg, Dánsko

Nyborg Friskole je nezávislá škola, v níž se učí předškoláci i školáci v rámci základní školy. Místo jejich venkovního areálu je omezeno, protože škola leží v centru Nyborgu. Tento omezený prostor neustále využívají děti všech věkových skupin. Kvůli omezenému prostoru mělo být hřiště univerzální i kompaktní.

Škola se potýkala s problémem málo aktivních dětí školního věku a zjistila, že potřebuje proctor pro hraní, který by děti více zaujal a kde by byl prostor pro každého. Na celé ploše kolem areálu byla použita umělá tráva, aby byl herní prostor lákavější. Díky tomu se povrch po dešti nerozbahní a děti mohou využívat k hrám celý areál. Toto konkrétní hřiště je zaměřeno na lezení, rotopedy, balancování a relaxaci.

Díky této kombinaci jde o zajímavý a ucelený herní areál pro děti každého věku a prostor pro výuku předškolních i školních dětí. Areál inspiruje učitele a vede je ke kreativitě zaměřené na žáky. Také povzbuzuje děti k aktivitě a pobytu venku v době přestávek. Kombinace struktur BLOQX a GALAXY tvoří veselé a podnětné prostředí pro všechny děti ze školy i Nyborgu. Velkým hitem pro méně aktivní děti školního věku je kotrmelcový stojan.

DĚTSKÁ HERNÍ OÁZA VE STŘEDU MĚSTA

Kombinace struktur BLOQX a GALAXY tvoří veselé a podnětné prostředí pro všechny děti ze školy i Nyborgu.

Fyzické

Emocionální

Poznávací

Kreativní

“Hřiště je stále plné dětí. I o víkendech a večer. Sousedé nám řekli, že hřiště je využito neustále.”

Brian Klarskov Hansen

Pedagogický vedoucí

Škola Nyborg

Fyn, Nyborg 5800, Dánsko