Svět zázraků & vzrušujícího lezení

Dotýkání, pociťování, vidění. Sensory Dome je zázračná smyslová herní oblast, která kombinuje vzrušující lezení se zkoumáním četných smyslových her. Tato kopule je navržena tak, aby umožnila dětem hrát si společně napříč všemi úrovněmi a schopnostmi. 

Vzrušující lezení & pohodová setkání

Obrovské sítě jsou zavěšeny vertikálně a horizontálně, aby zajistily vzrušující stoupání a pohodová místa k setkání a relaxaci. Věku přiměřený trénink svalů a motorických dovedností při plazení, lezení a navigaci v síťové krajině Sensory Dome poskytuje dětem důležité herní výhody, jako je síla, stabilita a sebejistý pohyb.

Travnatý povrch na samém vrcholu kopule Sensory Dome nabízí místo setkání a skákací, zábavný prostor k odpočinku. Když děti stoupají nahoru, uvádí sítě na úrovni země do pohybu, což vytváří hravý pohyb a pocit jednoty u hráčů. Transparentnost Sensory Dome z ní činí herní jednotku pro intenzivní spolupráci, ohleduplnost a komunikaci napříč úrovněmi a aktivitami. V přízemí je každá činnost přístupná a vhodná pro děti všech schopností. 

Zkoumání smyslových a fyzických her

Pocit dotyku

Sensory-Dome_grasmembrane400.png

 

Travnatý povrch na samém vrcholu kopule nabízí lákavé místo setkání a prostor k odpočinku. 

Pocit pohybu

Sensory-Dome_swayingpod_400.png

 Kymácející se modrá smyčka je zavěšena na sítích a odráží pohyby přátel šplhajících po sítích nad nimi. Je také místem pro sociální interakci.

Optická iluze

Sensory-Dome_moiree400.png 

Optické panely vytvářejí pocit úžasu svými moaré vizuálními efekty, které podporují logické myšlení.

Pocit dotyku & tlaku

Sensory-Dome_dragon-scale_400.png

 Neobvyklé síťové válečky přidávají do herního zážitku smyslovou stimulaci při ležení nebo přejíždění válečků na zádech nebo na břiše.

Logické myšlení

Sensory-Dome_Vertical-rollers400.png

Díky svým různě barevným stranám umožňují vertikálně zavěšené válečky dětem vytvářet vlastní vzory a signály, které podporují kreativitu.

Navržena tak, aby podporovala inkluzivnost

Sensory Dome je pečlivě navržena tak, aby podporovala hraní pro všechny schopnosti. Vnitřní část síťové konstrukce je navržena tak, aby poskytovala průchod dětem na invalidním vozíku nebo dětem, které potřebují podporu od pečovatele, s cestami a extra velkými zónami, které umožňují otočení invalidního vozíku. 

Když děti stoupají nahoru, uvádí sítě na úrovni země do pohybu, což vytváří hravý pohyb a pocit jednoty u hráčů. Transparentnost kopule Sensory Dome z ní činí herní jednotku pro intenzivní spolupráci, ohleduplnost a komunikaci napříč úrovněmi a aktivitami. V přízemí je každá činnost přístupná a vhodná pro děti všech schopností. 

Sensory Dome nabízí bohatou škálu nových her, které upoutají, udržují a rozvíjejí děti všech schopností ve hře. Díky tomu je Sensory Dome jedinečně intenzivním herním prostorem k zamyšlení, pociťování, pohybu a vytváření přátel.

Jeanette Fich Jespersen

Vedoucí Herního institutu KOMPAN

POTŘEBUJETE PORADIT?

Máme téměř 50 let zkušeností a budeme vás podporovat v průběhu celého projektu.