Houpačky


Houpačka na hřišti je v našich vzpomínkách na dětství všudypřítomná, a to pádným důvodem. Poskytuje jeden z prvních průlomových okamžiků v našem vývoji. Je to místo, kde jsme se posunuli od závislosti na postrčení dospělých rukou k odvážnému a nezávislému „co nejvíc vysoko to jde“ houpání. 

Ve společnosti KOMPAN se tato klasika vyvinula z tradičního houpačkového sedadla do vzrušující řady. Dnes je možné se spojit s přáteli na Bird's Nest Swing nebo na Cocowave Pendulum, nebo se zcela odlišným zážitkem Five-way Swing, kde se ze sóla stává tváří v tvář zábava. A když mluvíte tváří v tvář, sedadlo Ty&Já vám umožní bavit dvě generace.

Klikněte níže a začněte se houpat.


Upravte si naše houpačky tak, aby vyhovovaly VAŠIM potřebám!

Každé hřiště si zaslouží svůj vlastní charakter. Žádná dvě místa nejsou totožná a s volně stojícím vybavením v mnoha různých provedeních a materiálech je zralá příležitost postavit přesně to, co je pro dané místo a jeho obyvatele nejlepší, něco jedinečného.

Houpačky přicházejí v mnoha velikostech, variacích a tvarech, od klasických A-rámů po moderní houpačky, které unesou skupiny dětí. Tři hlavní prvky určují typ houpačky, materiály použité pro sloupky, jejich tvar a velikost a nakonec typ sedadla.

Jakoukoli houpačku chcete – zajistíme to!

Rámy houpaček

• Rám A: K dostání ve výšce 2,0 m a 2,5 m se sloupky z impregnovaného borového dřeva, tvrdého dřeva nebo žárově pozinkované oceli.

• Portálový rám: Svislé sloupky z žárově pozinkované oceli nebo práškově lakované ocelové základny. Otočné koncové spojky rámu a příčníky z žárově pozinkované oceli nebo z práškově lakované žárově pozinkované ocelové základny.

• Kyvadlová houpačka Cocowave: K dispozici v několika variantách: neošetřené dřevo Robinia, hnědá pigmentovaná nebo zeleně zbarvená verze, zavěšení řetězu na lano nebo nerezovou ocel, dřevěné broušené nebo ocelové patky.

Sedátka houpaček

Sedátka vytvářejí největší příležitost pro výběr a individualitu - jako samostatná volně stojící nebo v kombinaci, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Nabízíme standardní otočné sedátko, kolébkové sedátko, sedáky pro kojence, sedáky pro batolata a ptačí hnízda o průměru ø100cm nebo 120cm. Jsou k dispozici buď s žárově pozinkovanými řetězy, nebo řetězy z nerezové oceli, na přání s odpružením.

Mimořádné houpačky

• Houpačky Dino a Tripod 360 Nest mění charakter houpání. Od jednoduchých pohybů tam a zpět,  jsou pohyby otevřené individuálním preferencím, jako houpání se v kruhu. Také to není omezeno pouze na sólovou hru, existují příležitosti ke společné účasti, konkurenceschopnosti, vypracování pravidel - všechny důležité kroky v sociálním rozvoji dítěte.

• Kyvadlová houpačka Cocowave: Velikost a vzhled kyvadlové houpačky Cocowave je neodolatelnou výzvou pro hraní všech dětí. Díky robustnímu, podlouhlému kokosovému lanu umožňuje kyvadlová houpačka Cocowave houpání vsedě, vleže nebo ve stoje a pohyb může být tam a zpět nebo do strany.

Potřebujete pomoc s nalezením dokonalé houpačky? Prohlédněte si výběr na našich stránkách o produktech nebo se nechte inspirovat některými z úžasných projektů, které jsme vyvinuli po celém světě. Ve společnosti KOMPAN jsme vždy připraveni vás podpořit. Máte-li jakékoli dotazy týkající se houpaček nebo jiných produktů - můžete nás kontaktovat zde.

Často kladené otázky týkající se houpaček na dětských hřištích:

Kolik stojí houpačka KOMPAN?

Cena našich houpaček se liší podle typu, velikosti a designu. Ve společnosti KOMPAN se vždy snažíme poskytovat optimální herní řešení pro vaše konkrétní potřeby a požadavky na přizpůsobení. Nabízíme stovky houpaček a ceny našich houpaček proto budou vyžadovat více informací o vašich přesných přáních. Neváhejte požádat o cenovou nabídku na konkrétní houpačku nebo konkrétní hřiště. Ceny začínají na přibližně 1 000 EUR.

Jsou houpačky KOMPAN vyrobeny jen ze starých gumových pneumatik, visící na laně?

Ne. Nejblíže k starým pneumatikám na stránkách KOMPAN jsou recyklované granule bezpečně tvořící skrytou základnu povrchu Flexotop ™ . Staré pneumatiky však byly inspirací pro některé z mnoha designů v široké škále houpaček.

Existuje něco jako moderní houpačka?

Ano, technologie houpačky je poměrně základní, ale v posledních letech ji designéři ve společnosti KOMPAN věnovali víc než jen proměnu. Přicházejí v mnoha různých tvarech a konstrukcích a jsou vyrobeny z řady pečlivě vybraných materiálů, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Houpačky KOMPAN lze vyrábět z impregnovaného borového dřeva, tvrdého dřeva, dřeva Robinia nebo žárově pozinkované oceli. Otočná sedadla jsou vyrobena z pohodlných protiskluzových syntetických materiálů s dřevěnými vložkami, které jsou spojeny s řetězy z nerezové oceli na houpačce.

Jaké jsou stimulační výhody houpačky KOMPAN?

Kromě extrémní zábavy přispívají houpačky k důležitým aspektům rozvoje motorických dovedností. Například při houpání děti trénují a zlepšují pohyblivost, rovnováhu, koordinaci a prostorové uvědomění. Všechny potřebné dovednosti při posuzování vzdálenosti a bezpečné navigaci v provozu. Houpavý pohyb trénuje svaly paží, nohou a jádra a hustotu kostí při seskoku.

Pohyb houpání vyžaduje, aby mladší děti předvídaly příčinu a následek a zvládly rytmy. Výška a rychlost houpání trénuje dětský úsudek o vzdálenosti a výškách. To vše jsou důležité kognitivní schopnosti, které jsou zásadní pro rozvoj v dětství.

Jsou houpačky jen sólovým zážitkem?

Různé houpačky poskytují mnoho příležitostí pro sociální interakci mezi dětmi. KOMPAN sedák Bird's Nest nabízí prostorné místo pro mnoho dětí, kde mohou stát, sedět a ležet, a je přístupné všem. Při houpání na houpačce Cocowave Pendulum jsou děti povinny spolupracovat a vyjednávat, zatímco otevřený design umožňuje snadný přístup. Houpačky výborně usnadňují inkluzivní hru a trénují důležité sociální dovednosti.

 


POTŘEBUJETE PORADIT?

Máme téměř 50 let zkušeností a budeme vás podporovat v průběhu celého projektu.