Houpačky a houpačkové sety Robinia


Nové klasiky ve dřevě

Houpačka je „klasickou“ ikonou hřiště. Vykouzlí okamžitý obraz, který je však dnes otevřený moderní interpretaci. Houpačka už není jen kus dřeva připevněný k hrazdě dvěma kousky lana. Houpačky dnes nejsou osamocené, houpačka Bird Nest a Cocowave Rope Swing se otevírají společné zábavě tím, že jsou na stejném sedadle nebo laně, což umožňuje prakticky libovolný počet houpaček. Pětisměrná houpačka KOMPAN přináší nový pohled na klasiku s rámem ve tvaru pětiúhelníku, který znamená, že se děti mohou pohybovat dovnitř a ven ze středu a k sobě – nebo naopak.

Uvedení Robinia do příběhu swingu, „zjemňuje“ vzhled, snoubí hru s přírodou. Proces houpání je součástí povahy a růstu dítěte. Trénuje rovnováhu, koordinaci a prostorové povědomí. Tyto motorické dovednosti jsou klíčové pro to, abyste byli schopni přesně odhadnout vzdálenosti, bezpečně navigovat v provozu a sedět ve škole. Točivý pohyb pomáhá vyrovnávat neurologickou aktivitu v mozku a to souvisí s přesvědčením, že děti po hře na houpačce lépe spí.


Houpání je jednou z nejnutnějších činností na hřišti – není neobvyklé, že děti na houpačce vydrží 20, 30 nebo dokonce 40 minut. Dítě se s houpačkou vyvíjí. Od dětské pojistky v uzavřeném sedadle, přes houpání dospělým, až po získání nezávislosti samotným houpáním a poté kamarádství tím, že se připojíte k přátelům na houpačce Ptačí hnízdo nebo CocoWave. 

Robinia je preferovaný materiál pro přírodní produkty KOMPAN. Ve svých rodných USA je známá jako Black Locust a nyní je to mezikontinentální rostlina, která byla poprvé představena v Evropě před více než čtyřmi stoletími.

Samotný strom Robinia je triumfem přírody. Jako strom funguje na každé úrovni. Roste v chudých půdách, dodává do země dusík, čímž podporuje ostatní rostliny, kvete, aby byl zdrojem akádového medu, jeho listy absorbují CO2. Dobře se přizpůsobuje městským oblastem a zdobí mnoho bulvárů a ulic. Při řezu jako dřevo se pařez regeneruje a rychle obroste. Je vysoce udržitelný. Dřevo je jemnozrnné, pevné a pružné; přirozeně odpuzuje plísně a štěnice - perfektní materiál pro dlouhotrvající herní prvky.

 

Jak začít?

Nalezení správných produktů z rozsáhlého sortimentu je výchozím bodem. Doporučujeme vám kliknout a inspirovat se některými z úžasných hřišť, která jsme nainstalovali po celém světě. Náš velmi kompetentní a zkušený tým podpory vám pak může pomoci převést váš seznam přání do vašeho jedinečného venkovního řešení. Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na všechny vaše dotazy nebo si nechte vypracovat cenovou nabídku.

 

Dají se všechny typy sedaček kombinovat?

KOMPAN navrhl jedno i víceuživatelské sedačky pro batolata a starší děti. Všechna sedadla lze kombinovat do houpaček Bay-by-Bay.

 

Jsou dřevěné sloupky k dispozici s ocelovými patkami?

Ano, KOMPAN navrhl řešení ocelových patek, které zvednou dřevo z úrovně terénu.

 


POTŘEBUJETE PORADIT?

Máme téměř 50 let zkušeností a budeme vás podporovat v průběhu celého projektu.