Přírodní hra


Přírodní hřiště – prozkoumejte naši Přírodní hru

Naší kategorii Přírodní hra dominuje jedno slovo, jedno tvrdé dřevo, Robinia. Tam, kde je to vhodné, používáme i jiné tvrdé dřeviny a borovice, ale příchod nové zásilky Robinia do naší brněnské továrny je okamžikem vzrušení. To proto, že se dřevem Robinia je radost pracovat. Jeho síla je skryta v jeho zrně, které necháme diktovat, jak používat každý kus dřeva. Na druhé straně nás všechny odměňuje tím, že každá struktura a prvek Robinia je individuální, každý hrad vypráví jiný příběh, každý herní systém představuje jedinečnou výzvu.

Evropské dřevo Robinia je zcela udržitelné a je více než jen součástí materiálu, s jeho sílou, trvanlivostí a potenciálem je v centru naší řady Přírodní hra ve Vesnicích, Lodích, Herních systémech, překážkových dráhách a tématických hrách.  Pružinové houpačky Robinia  jsou posílenou verzí rodiny pružinových houpaček. 


Jako součást naší ekologické stopy je dřevo Robinia představeno řadě dlouho zavedených oblíbenců, jako jsou houpačky a prolézačky a je ideální pro hru s pískem a vodou. Také používáme jeho sílu a "přívětivost", abychom učinili překážkové dráhy náročnými, ne zastrašujícími.

Vaše procházka přírodní hrou začíná zde.

Které trvají déle, člověkem vyrobené nebo přírodní materiály?

Odpověď z hlediska KOMPAN není ani jeden – s náležitou péčí by oba měli vydržet "celý život". Robinia dřevo má 15-letou záruku. Pokud existuje jeden rozdíl člověkem-vyrobený Ecocore™ má doživotní záruku, vypadá to stejně dobře první den jako 10.000 den, dřevo na druhé straně zraje a může se často zdát více příjemné s věkem.

Co je Robinia?

Robinia je strom, který dává všechno. Od doplňování půdy dusíkem, přes spalování jako uhlí, přes zajištění zdroje výjimečného medu až po jedno z nejhustších a nejvšestrannějších dřev. Je také udržitelným zdrojem. Rodák z východních USA, kde se nazývá černá kobylka, byl představen do Evropy králem francouzského zahradníka v roce 1602. Ten strom stále stojí na náměstí Viviani v centru Paříže. Tento strom lze nyní nalézt rostoucí po celém světě. V Evropě je nejplodnější v Německu, Rumunsku a České republice. Je to dřevo, které je srávnou volbou pro KOMPAN, protože přináší pevnost, trvanlivost a individualitu do každého designu.


POTŘEBUJETE PORADIT?

Máme téměř 50 let zkušeností a budeme vás podporovat v průběhu celého projektu.