Domeček s venkovním pultem, ocelové sloupky

Kromě toho, že se jedná o rozpoznatelnou strukturu s domácí tematikou, tento hrací domek obsahuje také čtyři další aktivity, které výrazně zvyšují hodnotu hry. Řídicí panel obsahuje volant, který vytváří dramatickou hru a kulaté okénko přiměje děti k interakci, zatímco panel na proplazení povzbuzuje děti k plazení a prozkoumávání. Prodejní pult s válečkovým dopravníkem poskytuje pro batolata zábavné hmatové vnímání.


PCM001700-CUSTOM

PLAYHOUSE WITH OUTSIDE DESK

LIME COLOR &STEEL POSTS

PCM001700-0602


Číslo produktu: PCM0017

Typ produktu: MOMENTS™ MINI pro batolata & předškolní děti

Skupina výrobků: MOMENTS™

6m+

Certifikáty:

Produktový list
COM_REDSHOPB_FILE_SIDEDRAWING
COM_REDSHOPB_FILE_PLANDRAWING
COM_REDSHOPB_FILE_2D_DRAWING
COM_REDSHOPB_FILE_3D_DRAWING
TÜV Certificate DE
TÜV Certificate ES
TÜV Certificate FR
TÜV Certificate EN
COM_REDSHOPB_FILE_CAD1
COM_REDSHOPB_FILE_CAD2

No content yet

In addition to being a recognizable hometheme structure, this playhouse also features four extra activities that greatly increase play value. The driving panel features a steering wheel creating dramatic play and the port window will make children interact, while the crawlthrough panel encourages children to crawl and explore. The shop counter with a conveyer belt made of small wheels, will provide a fun tactile sensation for toddlers to explore. Product information

  • Driving: This panel features a steering wheel and a gear shift with numbers. While engaged in deep play as racecar or tractor drivers, children will also train their motor skills.
  • Port window: This window is at child level and facilitates social interactions. It also encourages dramatic play _ in our tests, children often used it as a ship?s steering wheel!
  • Shop counter: This shop counter has space for many children. When group size increases, children use more language and learn the complex rules of social interaction.
  • Port with flaps: This port has rubber flaps that are fun to push through. The port itself functions both as an access to the structure and as a prop in dramatic play.

{fields.product-skill-text}


Hra podle společnosti KOMPAN

Máme trojí cíl: UCHVÁTIT, což stimuluje touhu ZŮSTAT a prostřednictvím fyzického i mentálního hraní se ROZVÍJET - více se dozvíte v našem videu o hře.

Výroba podle společnosti KOMPAN

Každý den postaví společnost KOMPAN 30 nových dětských hřišť a fitness ploch po celém světě. 

POTŘEBUJETE PORADIT?

Máme téměř 50 let zkušeností a budeme vás podporovat v průběhu celého projektu.

1 Left section
2 Right section