Domeček s venkovním pultem, dřevěné sloupky

Kromě toho, že se jedná o rozpoznatelnou strukturu s domácí tematikou, tento hrací domek obsahuje také čtyři další aktivity. Řídicí panel podporuje dramatickou hru a číslovaný posuv převodů pomůže dětem naučit se brzy počítat. Kulaté okénko je perfektním prvkem pro nakukování, zatímco panel s prolézacím oknem povzbuzuje děti k prozkoumávání. Panely jsou přístupné z obou stran, což umožňuje si s nimi hrát alespoň dvěma dětem najednou.


PCM001800-CUSTOM

PLAYHOUSE WITH OUTSIDE DESK

BROWN WOOD & WOOD POSTS

PCM001800-0601


Číslo produktu: PCM0018

Typ produktu: MOMENTS™ MINI pro batolata & předškolní děti

Skupina výrobků: MOMENTS™

6m+

Certifikáty:

Produktový list
COM_REDSHOPB_FILE_SIDEDRAWING
COM_REDSHOPB_FILE_PLANDRAWING
COM_REDSHOPB_FILE_2D_DRAWING
COM_REDSHOPB_FILE_3D_DRAWING
TÜV Certificate DE
TÜV Certificate ES
TÜV Certificate FR
TÜV Certificate EN
COM_REDSHOPB_FILE_CAD1
COM_REDSHOPB_FILE_CAD2

No content yet

Besides the recognizable home-theme structure this playhouse offers four extra activities. The driving panel will encourage dramatic play, and the numbered gear shift will help them learn early numeracy. A port window is the perfect panel for peeking through while a crawl-through with flaps encourages children to explore.The panels are accessible from both sides allowing at least two children to play with them at any time.

  • Driving: This panel features a steering wheel and a gear shift with numbers. While engaged in deep play as racecar or tractor drivers, children will also train their motor skills.
  • Port window: This window is at child level and facilitates social interactions. It also encourages dramatic play _ in our tests, children often used it as a ship?s steering wheel!
  • Shop counter: This shop counter has space for many children. When group size increases, children use more language and learn the complex rules of social interaction.
  • Port with flaps: This port has rubber flaps that are fun to push through. The port itself functions both as an access to the structure and as a prop in dramatic play.

{fields.product-skill-text}


Hra podle společnosti KOMPAN

Máme trojí cíl: UCHVÁTIT, což stimuluje touhu ZŮSTAT a prostřednictvím fyzického i mentálního hraní se ROZVÍJET - více se dozvíte v našem videu o hře.

Výroba podle společnosti KOMPAN

Každý den postaví společnost KOMPAN 30 nových dětských hřišť a fitness ploch po celém světě. 

POTŘEBUJETE PORADIT?

Máme téměř 50 let zkušeností a budeme vás podporovat v průběhu celého projektu.

1 Left section
2 Right section