MOMENTS™


Všestranný a přirozený herní nástroj

MOMENTS™ je holistický, klasicky vypadající herní koncept, který zahrnuje všechny fáze učení a vývoje každého dítěte. Skládá se z nejširší škály herních aktivit pro nejširší věkovou skupinu, od dvou do dvanácti, MOMENTS™ vede k nejrozmanitějšímu, flexibilnímu a všudypřítomnému hracímu prostoru. Je to skleník, ve kterém mladé mysli a těla vzkvétají.

Mezi nejjednoduššími z konstrukčních návrhů, jejich přitažlivost je nadčasová. Sedí pohodlně v rohu školního dvora, stojí hrdě v parku. Obrovská škála, od klasik v základních barvách po olivově zelené hrací věže, po tmavě zelenou přírodu, široké lákavé skluzavky, velké plošinové paluby, kde vznikají první přátelství, a  odvážný jeden metr dlouhý lanový žebřík - všechny říkají - užij si ten moment.


MOMENTS jsou skutečně výchozím bodem na celoživotní cestě hry. Základní tvary zůstanou s dětmi po celá léta, jak se vyvíjejí z jedné úrovně hry do druhé. Tématické herní předměty rozvíjejí svět dramatických herních scénářů, které budují sociální dovednosti, představivost, empatii a spolupráci dětí. Dramatické hraní a hraní rolí podporují využívání jazykových a komunikačních dovedností, které pomáhají dětem vytvářet nová přátelství a zlepšovat jazykové dovednosti.

Nejčastější dotazy týkající se MOMENTS™

Jak důležitá je barva na hřišti?

Barva je životně důležitá ve všech našich životech. Pro děti je to důvod, proč pastelové barvy proudí v dětském pokoji, aby navodily klid, zatímco silné základní barvy dominují hře. Zelená naznačuje rovnováhu a růst, červená je energie a vzrušení, žlutá je veselá a šťastná, modrá je důvěra a mír - a proto, zejména na hřištích pro děti raného věku, jako jsou MOMENTS, jsou tyto barvy převládající. Není to jen o tom, co barvy tiše říkají, silné barvy jim pomáhají snadněji rozlišovat mezi objekty.

Proč jsou hrady a lodě tak populární herní prvky?

Dítě možná nikdy nevidělo palác nebo hrad v reálném životě, ale tradiční příběhy jako Popelka a Princezna a hrášek, spolu s novějšími příběhy jako Shrek, představují nádherný svět fantazie. Podobně jako u lodí, zejména starých dřevěných, jsou základem mnoha kreslených filmů a v KOMPAN jsou konstantním rysem v mnoha herních formátech.

Jak dlouho by mělo hřiště vydržet?

Průměrná životnost sériově vyráběného vozu je dvanáct let. Více než 60 % postavených Rolls Royce je stále v provozu na silnicích. Existuje analogie mezi hřišti a kvalitními vozy - s náležitou péčí bude tělo vozu trvat věčně, ale díky použití pneumatiky, brzdy a výfuky budou potřeba vyměnit a částí motoru servisovat. Přední výrobce dětských hřišť KOMPAN po půlstoletí výroby, má prarodiče, kteří berou děti na hřiště, které používali jako děti. S nejlepšími zárukami v průmyslu, garance na některé části, jako je tělo vozu, je zaručena na celý život. Jiné části, snášející negativní vlivy, vydrží po dobu dvou až patnácti let. Zdůrazňují však, že s opatrností by mělo hřiště vydržet z jedné generace na druhou.

 


POTŘEBUJETE PORADIT?

Máme téměř 50 let zkušeností a budeme vás podporovat v průběhu celého projektu.