FLEXOTOP™

FLEXOTOP™ je značka lité gumové pryže společnosti KOMPAN, založená na skupině velmi kvalitních materiálů, které nám umožňují vytvářet vysoce kvalitní syntetické povrchy. FLEXOTOP™ má následující výhody:

  • Nejlepší nárazová plocha z hlediska pohlcování nárazů s vysokou odolností a bez nebezpečných součástek
  • Porézní, má dobrou drenáž, bezprašné vlastnosti, odolnost proti skluzu, pružnost a je velmi odolný. Rovnoměrný povrch bez spojů či švů
  • Redukce hluku
  • Vysoce odolný vůči UV záření a použitelný za všech povětrnostních podmínek
  • Pohodlný pro chůzi a plně bezbariérový
  • Velmi nízké náklady na údržbu, s dlouhou životností a ekologický
  • Povrchy mohou být v případě poškození opraveny a renovovány
  • Dobrý výkon při testu stavebních materiálů plamenem
  • Potenciál pro kreativitu designu včetně 2D a 3D grafiky a široké škály barev a směsí. Fantazii se meze nekladou.
  • Testován a certifikován podle EN-1177: 2008 a BS-7188: 1988 + A2: 2009

FLEXOTOP™ lze použít v mnoha různých prostředích, kde je na prvním místě bezpečnost nebo pohodlí

Potenciál pro kreativitu designu včetně 2D a 3D grafiky a široké škály barev a směsí. Fantazii se meze nekladou.

Fyzické

Emocionální

Poznávací

Kreativní

Materiál FLEXOTOP™ je vyroben přímo na místě ze dvou vrstev lité pryže, které jsou položeny na sebe. Spodní vrstva je základna, která zajišťuje tlumení nárazů. Tloušťka této vrstvy musí být proto v případě dětských hřišť přizpůsobena pádové výšce. Horní vrstva má tloušťku přibližně 15 - 10 mm a chrání základnu absorbující nárazy před opotřebením. Zde můžete použít různé barvy a vytvářet širokou škálu grafických prvků.

Spodní vrstva 

Základna se skládá ze 100% recyklované pryže, převážně z recyklovaných pneumatik. Všechny pneumatiky jsou před zpracováním důkladně očištěny, aby se z nich odstranily zbytky brzd nebo jiné textilní nečistoty. Zpracovaný materiál se potom třídí pomocí magnetů, aby se zajistilo, že před granulací neobsahuje žádné kovové fragmenty. Hmota této vrstvy se nazývá SBR a velikost granulí je asi 2-6 mm. Tato vrstva je spojena nehořlavou polyuretanovou pryskyřicí. 

Vrchní vrstva 

Vrchní vrstva se skládá ze speciálně vyrobených nebo recyklovaných premiových EPDM. Obsah čistého polymeru je více než 21% a je k dispozici více než 30 různých barev nebo směsí. Tato vrstva je také vázána polyuretanovou pryskyřicí. Pro dobrý povrch používáme granule o velikosti 1-3,5 mm. Podívejte se na dostupné barvy a přečtěte si více o materiálu FLEXOTOP™ zde (v angličtině).