Kvalitní materiály COROCORD™

Vyrobeno pro opravdovou výdrž

3-elementer.jpg

Ocelový stožár

Střed prostorové sítě je podepřen stožárem, vyrobeným z vysoce kvalitní bezešvé ocelové trubky. Konstrukce stožáru jako volné podpěry je staticky výhodná a vyrovnává oscilaci celé prostorové sítě. Stožáry jsou standardně pozinkovány v horké lázni a na přání mohou být povrchově upraveny práškovou barvou. 

Lano Corocord

Lana Corocord ve speciálním provedení „Herkules" jsou tvořena šestipramenným pozinkovaným ocelovým lanem s ocelovým provazovým jádrem a jejich opotřebení či poničení je prakticky nemožné. Tepelně tvrzená lana Corocord se používají výhradně pro navrhování prostorových sítí a lanových sestav Corocord. Jen pro jistotu: Opotřebované nebo vandaly poničené segmenty lan lze vyměnit přímo na místě. 

„S” svorky 

„S" svorky Corocord se u výrobků Corocord používají jako univerzální spojovací prvek. Jsou zhotoveny z nerezové oceli o průměru 8 mm. Konce mají zaoblené a celá svorka je za pomoci speciálního hydraulického nástroje nalisovaná kolem lana. Nelze ji tedy demontovat s použitím běžného nářadí. 

PP-Coconut-Rope.jpg

POLYPROPYLENOVÉ LANO - PŘÍRODNÍ VZHLED KOKOSU

Toto polypropylenové lano s povrchovou úpravou napodobující kokos má průměr 150 mm. Jádro z ocelového provazce je na obou koncích osazené třmeny, kterými se lano připojí k příslušným spojovacích prvkům. 

SICHERUN.jpg

BEZPEČNOSTNÍ LANO / BEZPEČNOSTNÍ KOTVA 

Každé hlavní nosné lano (lano vedoucí ze stožáru ke kotvě), na prvcích se čtyřmi kotvícími body, má přídavný bezpečnostní závěs. Pokud by došlo k porušení hlavního závěsu, zaručí pojistné lano stabilitu celé prostorové sítě. 

Corocord-mast-membranes.jpg

STOŽÁROVÉ MEMBRÁNY COROCORD

Membrány Corocord jsou vyrobeny z oděruvzdorného pogumovaného materiálu v kvalitě používané u pásových přepravníků a mají vynikající odolnost vůči UV záření. Jsou testovány a splňují přísné požadavky na PAH. Je do nich integrováno čtyřvrstvé vyztužení ze tkaného polyesteru. S tímto vyztužením a dvěma povrchovými vrstvami mají celkovou tloušťku 7,5 mm. Na rozdíl od běžné stanoviny o tloušťce 1 až 2 mm jsou tyto membrány extrémně odolné vůči poškození kapesním nožem. Membrány jsou k dodání v různých barvách. 

Corocord-aluminium-Clamps.jpg

HLINÍKOVÉ SVORKY COROCORD

Hliníkové svorky Corocord slouží jako spojovací prvky mezi ocelovými sloupky a lanem. Tvoří je dva sešroubované hliníkové odlitky. Díky tomu je výška svorky nastavitelná. 

Corocord-membranes.jpg

MEMBRÁNY COROCORD

Membrány Corocord jsou vyrobeny z oděru- a UV záření vzdorné pryže, zesílené čtyřmi vrstvami polyesterové tkaniny. Výrobky Corocord s ochranným vyztužením a dvěma povrchovými vrstvami mají celkovou tloušťku 7,5 mm. Díky této konstrukci jsou membrány odolné proti prořezu a téměř nezničitelné.